Warsztaty Wokalne Dla Muzyków Śpiewających
Żory, 11-18 sierpnia 2024

Warsztaty festiwalu Voicingers to zajęcia muzyczne prowadzone przez artystycznie aktywnych, europejskich i azjatyckich muzyków jazzowych, w tym wokalistów i instrumentalistów z doświadczeniem pedagogicznym dorównującym ich doświadczeniu scenicznemu.

Celem warsztatów jest pogłębienie kontaktu uczestników z ich własną muzykalnością poprzez doświadczenie improwizacji. Warsztaty są przeznaczone dla uczniów szkół muzycznych, profesjonalistów i amatorów, zarówno instrumentalistów jak i wokalistów.

Zajęcia skupiają się na kwestiach rytmicznych i ćwiczeniach improwizacyjnych poza konwencjonalnymi wzorcami, poprzez interakcję z zespołem bez ustalonego planu lub aranżacji. 

Zajęcia kładą nacisk na rozwijanie umiejętności tworzenia muzyki na ucho, akceptowania błędów i wykorzystywania ich jako podstawowego budulca improwizacji, która, zmuszając do wyjścia poza strefę komfortu, niejako wymusza dostęp do sfery intuicji. Każde warsztaty kończą się koncertem finałowym, na którym występują studenci i ich nauczyciele.

Jednym z głównych celów i zalet warsztatów Voicingers jest umożliwianie ich uczestnikom doświadczania improwizacji na różne sposoby. Sprzyja temu praca z międzynarodową grupą pedagogów podczas codziennych zajęć oraz jam sessions – “zajęć nocnych”, kiedy to uczestnicy warsztatów mają okazję stanąć na scenie ze swoimi kolegami i mistrzami.

IG #voicingersworkshops

1. Jak długo będą trwać warsztaty?

8 dni z czego ostatni w całości przeznaczamy na przygotowania do koncertu uczestników warsztatów.

2. Ile w ramach warsztatów odbędzie się zajęć?

24 zajęcia dzienne i 8 zajęć wieczorno-nocnych (jam sessions).

3. Kto poprowadzi zajęcia? 

Nasi pedagodzy to międzynarodowa grupa aktywnych artystycznie wokalistów i instrumentalistów. Oto nazwiska naszych tegorocznych pedagogów:

4. Czy w warsztatach mogą wziąć udział osoby początkujące lub dzieci?

Tak. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą aktywnie rozwijać swoje możliwości wokalno-muzyczne (technika, ekspresja, improwizacja) lub uczyć się głównie poprzez obserwację innych uczestników oraz uczestnictwo w ćwiczeniach grupowych. Dolną granicę wiekową uczestników ustaliliśmy na 13 lat. Tak młodzi wokaliści pojawiają się na na naszych warsztatach jednak bardzo sporadycznie. 

5. Czy muszę znać angielski, żeby uczestniczyć w warsztatach?

Znajomość podstaw komunikacji po angielsku jest mile widziana. Jeżeli nie mówisz po angielsku, zawsze znajdzie się czas i osoba, która Ci pomoże. Nasze warsztaty to również świetna okazja, żeby podszlifować swoje językowe kompetencje oraz motywacja do ich podniesienia na przyszłość :] .

6. Jaki jest koszt uczestnictwa w warsztatach?

1400 zł to cena za uczestnictwo w warsztatach, na które składają się zajęcia w grupie, uczestnictwo w przesłuchaniach konkursowych, koncertach festiwalowych oraz jam sessions. Uczestnicy warsztatów we własnym zakresie opłacają podróż, noclegi i wyżywienie.

7. Czy mogę umówić się na zajęcia indywidualne z wybranymi pedagogami?

Tak. Trzeba to jednak zgłosić na dwa dni przed planowaną lekcją. Koszt indywidualnych zajęć to dodatkowe 150 PLN.

8. Czy będę miała/miał okazję wystąpić na scenie?

Tak. Jam Sessions (nasze wieczorno-nocne zajęcia praktyczne) to nic innego jak okazja do pomuzykowania z doświadczonymi artystami jazzowymi w atmosferze występu klubowego – bardzo istotna część warsztatów Voicingers. To czas spotkań z muzyką i własną muzykalnością poprzez doświadczenie improwizacji, która otwiera przestrzeń do Twoich osobistych transformacji :]

Ostatni dzień warsztatów poświęcamy na przygotowania do koncertu finałowego. Próby i sam koncert odbędą się w świetnie wyposażonej, stylowej sali Żorskiego MOKu. Koncert rejestrowany jest w formie audio/ wideo. Nie zapominaj, że jam sessions to również okazje do przetestowania swoich pomysłów na koncert finałowy. Tych okazji będzie 7 a każda z nich potrwa 4.5 godziny!

9. Czy będę mogła/mógł otrzymać nagrania z moich występów?

Tak. Podczas festiwalu wszystkie koncerty, jam sessions oraz niektóre zajęcia rejestrujemy w formie audio. Wszystkie natomiast koncerty w formie audio/wideo. Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany otrzymaniem profesjonalnego nagrania audio lub audio/video ze sceny lub zajęć na własny użytek za dodatkową opłatą, powiadom nas o tym. Zapamiętaj datę i przybliżoną godzinę swoich występów :] 

  • Materiał audio/wideo z koncertu finałowego (surowy): 100 PLN

  • Materiał audio/wideo z koncertu finałowego (w pełni zmiksowany i zmontowany): 300 PLN

  • Materiał audio z zajęć lub jam session (surowy): 50 PLN

  • Materiał audio z zajęć lub jam session (zmiksowany): 100 PLN

10. Czy będę fotografowana/fotografowany podczas trwania festiwalu? 

Tak. Nasi spece od fotografii będa nieustannie kręcic się wokół wszystkich wydarzeń festiwalowych. Będą nas również odwiedzać podczas zajęć. Istnieje możliwość wykupienia zestawu 10 profesjonalnych zdjęć (zajęcia, jamy, koncert finałowy, portret) za dodatkową opłatą 200 PLN. 

11. Jak dojechać do Żor?

Autostradami z Gdańska, Grudziądza, Torunia, Łodzi, Piotrkowa, Częstochowy, Katowic, Legnicy, Wrocławia, Opola, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Przemyśla, Ostrawy, Brna, Wiednia, Pragi, Berlina.

Autobusami firm Drabas oraz Bus Brothers z Katowic bezpośrednio do Żor lub autobusami firmy Unibus z Krakowa do Katowic a dalej do Żor jak powyżej.

Pociągami 

  • do Katowic a dalej busami Drabas albo Bus Brothers, 

  • do Rybnika (z Warszawy, Budapesztu) a dalej 10 km taksówką lub bezpośrednio 

  • do Żor (z Opola, Wrocławia, Bielska-Białej, Poznania, Chodzieży, Piły, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Słupska).

Samolotami do Katowic lub Krakowa. 

12. Gdzie znaleźć nocleg?

Festiwal zarezerwował pulę 30 noclegów w pokojach trzyosobowych w Hotelu Twinpigs (50 metrów od klubu w którym odbywają się jam sessions) ze specjalną zniżką dla uczestników warsztatów. Uczestnicy osobiście dokonują rezerwacji imiennej powołując się na uczestnictwo w warsztatach Voicingers. Zniżka obowiązuje dla rezerwacji dokonanych do  15 czerwca.  

  • Cena noclegu za noc bez śniadania po zniżce: szóstka 56 zł od osoby, trójka 84 zł od osoby

  • Cena noclegu za noc ze śniadaniem po zniżce: szóstka 88.35 zł od osoby, trójka 116.25 zł od osoby.

Rezerwacji miejsca w hotelu możesz dokonać dzwoniąc pod numer +48 32 41 60 888 lub pisząc na adres recepcja@hoteltexas.pl

Dla osób, które nie chcą korzystać ze śniadań w hotelu, możemy zamówić świeże kanapki (do odbioru przed zajęciami w MOKu).

13. Czy jedzenie w Żorach jest drogie?

Nie. Pyszne kanapki śniadaniowe kosztują około 10 zł. Przyzwoity lunch można zjeść już za około 20 zł. Zapytaj nas gdzie znaleźć te miejsca.

14. Jak zarejestrować się na warsztaty?

Wyślij maila zatytułowanego “Warsztaty Voicingers Żory 2024: Rejestracja” KONIECZNIE na obydwa podane adresy: karolina@voicingers.com oraz info@voicingers.com. W mailu podaj swoje imię, nazwisko, numer telefonu, identyfikator IG lub FB oraz napisz dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach Voicingers a następnie poczekaj na maila z zaproszeniem do uczestnictwa. 

Po otrzymaniu zaproszenia wpłać zaliczkę w wysokości 700 PLN (będziesz miała/miał na to 3 dni ) Wpłaty dokonaj na konto Żorskiego Towarzystwa Kulturalnego Kontrapunkt z dopiskiem: 

Opłata za Warsztaty Voicingers – Żory 2024.

Rejestracja dobiega końca po przesłaniu nam dowodu wpłaty na adres karolina@voicingers.com

15. Czy mogę otrzymać zwrot zaliczki w związku z sytuacją losową?

Możesz otrzymać 100% wpłaconej zaliczki, jeżeli na swoje miejsce znajdziesz zastępcę. W przeciwnym wypadku potrącimy z niej 15% opłaty manipulacyjnej.

Informacje do przelewu:

Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt

92 2030 0045 1110 0000 0248 9700

Bank BNP Paribas

Adres banku: ul. Koszarowa 1, 44-240 Żory

Informacje o stowarzyszeniu:

Nazwa: Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt

Addres: ul. Dolne Przedmieście 1 44-240 Żory, Poland

NIP: 651-165-61-47

KRS 0000258433

REGON 240395395

Wszelkie ewentualne pytania kieruj na adres mailowy: karolina@voicingers.com