Festiwal Voicingers od początku swojej działalności koncentrował się na budowaniu wokół siebie międzynarodowej społeczności artystów oraz wielbicieli żywej muzyki.

Przyczyniały się do tego wieloletnie działania Międzynarodowych Wyzwań Jazzowych Dla Muzyków Śpiewających, jak również działania networkingowe pod hasłem Voicingers On Tour oraz Voicingers Showcase.

Voicingers On Tour to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie festiwali podróżujących.

Festiwal Voicingers On Tour dotarł już do dziesięciu krajów Europy i Azji (Wielka Brytania, Francja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Ukraina, Rosja, Chiny i Korea)i  przygotowuje się na trasy po Niemczech, Danii, Belgii, Wietnamie i Bangladeszu.

Troszczy się o to nasz międzynarodowy team składający się z 26 osób działających w 15 krajach.

W każdym miejscu, do którego trafia festiwal formuła jest podobna. Podczas podróży z Voicingers On Tour organizujemy:

rezydencje artystyczne, dzięki którym powstaje nowa muzyka w nowych, nieistniejących dotychczas międzykulturowych konstelacjach muzycznych, prezentowana w formie koncertów festiwalu Voicingers On Tour.

wieczorne muzykowania (jam sessions), w których udział biorą lokalni artyści, uczestnicy warsztatów oraz muzycy podróżujący z Voicingers On Tour.

międzynarodowe warsztaty muzyczne dla profesjonalistów i wielbicieli muzyki prowadzone po angielsku i w językach lokalnych, organizowane w małych miastach – Jablonec nad Nisou, Bernburg oraz dużych metropoliach – Kopenhaga, Ryga, Paryż, Londyn, Dhaka, Saigon z myślą o lokalnych społecznościach, otwierające jednak możliwość dla fanów Voicingers chętnych do podróżowania z festiwalem.


Chcesz pojechać z nami do Paryża, Dhaki czy Sajgonu?

Zapytaj jak to możliwe pisząc maila na  info@voicingers.com