5th Voicingers Showcase
Promocja Artystów Po Naszemu
Żory, 21-23 sierpnia 2022

Voicingers Showcase to kreatywna przestrzeń dla muzyków.

Naszym głównym celem jest promowanie polskich i międzynarodowych muzyków oraz łączenie ich w specjalne projekty prezentowane następnie w kolejnych odsłonach festiwalu Voicingers – międzynarodowej sceny muzycznej działającej obecnie w dziesięciu krajach Europy i Azji. Naszym zamiarem jest prezentacja najoryginalniejszych i wciąż mało znanych projektów z szerokiej palety gatunków muzycznych, których osią jest element improwizacji oraz interpretacyjny charakter wykonawstwa. Oryginalność i wysokie walory artystyczne są łączącym je niezmiennie wspólnym mianownikiem.

Zdając sobie sprawę z potrzeby działań tworzących okazję do nawiązywania kontaktów i wymiany informacji, w programie Voicingers Showcase 2022, oprócz organizowania wydarzeń stricte koncertowych, skoncentrujemy się na tworzeniu warunków przyjaznych tego typu wymianie, dlatego istotnym elementem Voicingers Showcase 2022 będą spotkania i matchmaking.

Jednym z naszych pomysłów na promocję artystów poprzez Showcase jest, oprócz udostępniania sceny zespołom z wolnego naboru, prezentowanie międzynarodowych projektów “Voicingers Special”, tworzonych w ramach typowych działań festiwalu. Dzięki rezultatom naszej wieloletniej pracy networkingowej artyści prezentowani na showcasie będą mieli szansę na zaprezentowanie się przed gronem promotorów krajowych i zagranicznych oraz na nawiązanie współpracy z Voicingers Network.

Koncerty showcase’owe zaplanowane są w różnych lokalizacjach na terenie Żor: na Starówce, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Klubie Texas oraz w Zabrzu: Kopalnia Guido.

Informacje na temat zaproszonych promotorów już wkrótce!

Włącz się do Voicingers Network!