Grzegorz Masłowski
perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Związany przede wszystkim z krakowskim środowiskiem jazzowym. Laureat licznych konkursów międzynarodowych i krajowych w kategoriach indywidualnych oraz zespołowych. Współpracował z wieloma wiodącymi artystami polskiej sceny jazzowej, jak Janusz Muniak czy Piotr Baron. Pedagog, fotograf, nauczyciel angielskiego. Występował w Afryce, Europie i Azji . Cichy ulubieniec…
Coco Zhao
Chiński piosenkarz i wokalista jazzowy urodzony w 1977 roku. Jako wybitnie utalentowany młody artysta związany z Międzynarodowym Festiwalem Jazzowym w Szanghaju, już na początku swojej kariery miał zaszczyt występować ze światowej sławy artystami takimi jak Dee Dee Bridgewater, Victor Wooten czy legendarna Betty Carter. W 1998 roku Coco wystąpił w Szanghaju przed amerykańskim prezydentem Billem Clintonem i jego rodziną – wydarzenie, które okazało się punktem zwrotnym w karierze artysty. Dzięki stypendium Fundacji Rockefellera, na zaproszenie której Artysta wyjechał do USA w ramach programu wymiany kulturalnej dał się poznać szerszej publiczności. W swojej karierze Coco występował na największych festiwalach jazzowych w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Obdarzony swoistą dla dalekowschodniej stylistyki wrażliwością muzyczną, anielski głos Coco wnosi powiew świeżości na kostniejącą europejską scenę jazzu wokalnego.
Anna Gadt
wokalistka, improwizatorka, kompozytorka. Reprezentantka europejskiej sceny jazzowej, łącząca wolną improwizację, muzykę klasyczną i wczesny jazz. Nagrała sześć autorskich albumów. W 2018 nominowana prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk, w kategorii Artysta Roku. Fascynuje ją człowiek i jego twórcze możliwości. Poszukiwaczka niecodziennych dźwięków i technik wykonawczych.
Edilson Sanchez
kolumbijski basista i perkusjonista, popularyzator. muzyki latynoamerykańskiej. Edilson wychował się w wielokulturowej Bogocie. Jest muzykiem, którego pojęcie rytmu wykracza poza znajomość materii wynikającą z wychowania w europejskiej
tradycji muzycznej. Związany ze słowacką wytwórnią HEVHETIA ma swoim dorobku dwa albumy. Dla swojej muzyki inspiracje czerpie z kolumbijskiej salsy oraz muzyki kolumbijskich wybrzeży Pacyfiku z regionu Choco. Poważne Słoneczko!
Grzegorz Karnas
Alan Wykpisz
Natalia Kordiak
wokalistka, kompozytorka, improwizatorka. Nominowana do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „FRYDERYK 2020” w kategorii FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU – JAZZ. Jej debiutancka, autorska płyta „BAJKA”, którą stworzyła ze swoim kwintetem, wydana w październiku 2019 roku przez prestiżową, słowacką wytwórnię HEVHETIA, zaledwie po kilku miesiącach znalazła się na podsumowaniach najlepszych płyt jazzowych 2019 roku przez Jazz Forum Magazine oraz Polish.jazz.blogspot. W muzyce ceni sobie autentyczność dialogu, bycie obecnym i tworzenie przestrzeni, w której zaciera się granica między rozumem, a szaleństwem, a rzeczywistość staje się abstrakcją. Jej głos, poza szeroko pojętym śpiewem, traktowany. jest. jako kolejny instrument posługujący się różnymi środkami wyrazu. Wychowanka festiwalu Voicingers. Wulkan mienia do powiedzenia u progu erupcji.
Marta Kloučková
jest wokalistką, autorką piosenek, finalistką międzynarodowego konkursu dla wokalistów jazzowych Voicingers 2017, półfinalistką Riga Jazz. Stage 2018, liderką Marta Kloučková Quartet (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – b, Marek Urbánek – ds). W 2018 roku, wraz ze swoim kwartetem, wydawała debiutancki album Loving. Season, we współpracy z wydawnictwem Hevhetia. Należy również do sekstetu wokalnego Skety, który współpracuje z artystami i zespołami czeskiej sceny muzycznej. Marta Kloučková ma doświadczenie zarówno na czeskiej scenie klubowej jak i na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Słowacji, Węgrzech, w Turcji, Niemczech, Wielkiej Brytanii,Australii i Tajwanie. Radosna acz tajemnicza Pani Skorpion!
Imran Ahmed
gitarzysta i kompozytor z Bangladeszu. Od kilku lat aktywnie działa na scenie jazzowej jako lider Imran Ahmed Quintet oraz Imran Ahmed Trio. “Away and Home” nagrany przez Imrad Ahmed Trio to pierwszy album jazzowy nagrany w Bangladeszu.
Mateusz Szewczyk
kontrabasista, basista, aranżer. Decydując pomiędzy muzyką klasyczną a jazzem, Mateusz zdecydował się pójść w ślady taty i poznać świat muzyki improwizowanej. Jego aspiracje są dyktowane wysoką ambicją, która ma pomóc w zrozumieniu muzyki jako jeden, uniwersalny język. W związku ze zdobytą biegłością zarówno na gitarze basowej i kontrabasie, Mateusz ma możliwość doświadczenia muzyki w pełnej okazałości. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Jakub Płużek
Kompozytor i pianista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w. Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jeden. z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy Artysta odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów oraz projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Jako lider autorskiego zespołu wydał kilka płyt między innymi “Creationism” i “Book of Resonance”. Tworzy w dużej mierze materiał improwizowany przy pomocy syntezatora i przestrojonego fortepianu. Zgłębia. rolę jaką pełni rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze. Cichy wizjoner.
Santa Šillere
Wokalistka jazzowa, edukatorka, autorka tekstów. W 2018 roku założyła autorski zespół Santa Sillere Quartet, wykonując własne kompozycje i aranżacje standardów jazzowych. Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwala jej odnaleźć się zarówno jako lider autorskiego zespołu, koncertując z big bandami, występując w programach telewizyjnych, na festiwalach jazzowych oraz uczestnicząc w wielu międzynarodowych projektach muzycznych przy współpracy ze znanymi artystami. Jest również twórczynią autorskiej audycji radiowej Narodowego Łotewskiego Radia 3. Energiczna kobieta o pozytywnym spojrzeniu na życie, pełna pasji do muzyki i nowych wyzwań.
Joanna Knitter
Wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na stałe związana z Przemkiem Dyakowskim i jego swingowym “Take it easy” oraz z założonym przez siebie “Blues & Folk Connection”. Solistka Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyr. Wojciecha Rajskiego oraz big bandu Jana Konopa. Współpracuje z kompozytorem. Leszkiem Kułakowskim ( płyta “Love songs” ), śpiewa też country w zespole Jo & Lazy Fellow. Do tej pory wydała 14 płyt (także z własną muzyką i tekstami), a z zespołami zwiedziła kawałek świata (trasy po Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji).
Igor Hnydyn
Jeden z czołowych ukraińskich muzyków jazzowych. Kompozytor, wykonawca, wykładowca. Pracuje w autorskim projekcie “ShockolaD” oraz “Igor Hnydyn Project”. W 2004 roku ukończył Lwowską Państwową Akademię Muzyczną w klasie instrumentów perkusyjnych. W tym samym roku założył wspomnianą już grupę jazzową “ShockolaD”. Ten projekt jest nieustannie zaangażowany w międzynarodowe festiwale. W 2011 roku zorganizował pierwszą edycję “Lviv Summer Jazz School”. W 2014 roku Igor został współzałożycielem “Lwowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Współczesnej”. Pedagog Akademii Muzycznej we Lwowie
Mateusz Kołakowski
pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu klasycznego, stypendysta Berklee College of Music, laureat wielu konkursów pianistycznych, m.in. “Chopin dla najmłodszych” w Antoninie, XXX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Usti (Czechy), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, III Jazzowy Konkurs Pianistyczny im. M. Solala w Paryżu, Montreux Jazz Piano Competition. Otrzymał nagrodę “Gwarancja Kultury 2009” przyznawaną przez TVP Kultura oraz Grand Prix Jazz Melomani. Koncertował w USA, Chile, Kenii, na Kubie oraz w Europie. Genialny pianista!
Karolina Micor
wokalistka, pianistka, pedagog. Zaczęła grać na fortepianie w wieku 7 lat. Absolwentka szkół muzycznych oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureatka wielu prestiżowych polskich festiwali oraz konkursów piosenki (m.in. Festiwal w Opolu). Nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, nie boi się wyzwań. Podejmuje współpracę z różnymi artystami i bierze udział w wielu projektach. Gra z zespołem Lit FM (funk, hip hop), Wild Whispers (jazz), śpiewa w projekcie Chopin in Jazz. Pojawia się na płytach hip hopowych, popowych, soulowych, elektronicznych, eksperymentalnych. Aktualnie aktywna głównie na rynku brytyjskim.
©VOICINGERSFESTIVALTEAM