Lektori

Grzegorz Karnas (PL)

grzegorz_karnas_5

Spevák narodený v Hornom Sliezsku v Poľsku, v rodine bez hudobných tradícií. Spolupracoval s poľskými jazzovými legendami a špičkovými umelcami európskej jazzovej scény. Po tom, ako si získal pozornosť porôt mnohých súťaží, novinárov a divákov, vydal sa na turné po Európe, Afrike a Ázii a vystúpil na významných jazzových podujatiach, ako je napríklad London Jazz Festival. Od roku 2008 je Karnas „spiritus movens“ Medzinárodného stretnutia kreativity, expresie a hudby pod názvom „Voicingers“. Jeho živé vystúpenia, vydané v BMC Records ako AUDIO BEADS a VANGA a v Hevhetii ako POWER KISS, urobili z Karnasa originálny prvok európskej jazzovej scény.

 

 

Anna Gadt (PL)

1799137_727698027249188_1449129653_o

Speváčka a skladateľka, ktorá rada otvára záhadu tajomstva prostredníctvom zvuku, slova a ticha. Jej kompozície disponujú skutočnými emóciami a rešpektujú umeleckú slobodu tých, ktorí s ňou stoja na pódiu. Cení si spontánnosť a radosť zo spájania hudby, škandinávsky hudobný prístup. Má na svojom konte niekoľko albumov: Na mojej drodze (2008), Still I rice (2010), Breathing (2013), Renaissance (2017), Mysterium lunae (2018), Gombrowicz (2020)

 

 

Alan Wykpisz (PL)

Alan Wykpisz - Songs of Turbulence and Peace

Jeden z najoceňovanejších jazzových hudobníkov mladej Poľskej generácie. Vyštudoval Hudobnú akadémiu v Krakove ,Jazzový Inštitút v Katoviciach. Je členom High Definition Quartet, s ktorým nahral tri albumy – „Hopasa” (2013), „Bukoliki” (2015), „Dziady“ (2019) ,bol nominovaný na cenu prestížnu cenu Fryderyk 2014.

 

 

Edilson Sanchez (COL)

Edilson_sanchez

Kolumbijský basgitarista, gitarista a perkusionista. Vyštudoval Jazzový inštitút v Katoviciach. Pochádza z hudobnej kultúry, ktorej hlavným prvkom je rytmus improvizovaný podľa špecifických štruktúr. Jeho album Domingo vyšiel v slovenskom vydavateľstve Hevhetia.

 

 

Grzegorz Masłowski (PL)

grzegorz Maslowski

Bubeník, ktorý vyštudoval Hudobnú akadémiu v Katoviciach aj v Krakove. Pôsobí na jazzovej scéne v Krakove. Je držiteľom mnohých ocenení na medzinárodných aj národných súťažiach. Pracoval s hlavnými umelcami  poľskej jazzovej scény.

 

 

Boris Čellár (SK)

cellar

Slovenský gitarista, skladateľ, absolvent Kunst Universität Graz v odbore jazzová gitara. Má za sebou produkciu troch CD albumov, v spolupráci s Luciou Lužinskou. Okrem hudobných aktivít je zakladateľom hudobného portálu Jazz.sk, realizátorom Ceny za najlepší jazzový album s názvom ESPRIT, či podporovateľom mladých talentov vďaka súťaži Jazz START UP.

 

 

Jana Bezek (SK)

Jana Bezek

Klaviristka a skladateľka, plne oddaná hudbe, inšpirovaná poľskou jazzovou scénou. Vyštudovala Akadémiu hudby v Krakove, venuje sa sólovému hraniu a improvizovanej hudbe, ako aj neustálemu štúdiu barokovej hudby, polyfonickej hudby východnej Európy. Vydala albumy Cracow (trio, 2015), Modlitbičky (zbor, orchester, 2017) a Spiralization (trio a sólo, 2019). Učí deti a mládež improvizovanú hudbu v projekte Muzikula.

 

Mateusz Szewczyk (PL)

BKR_1405 (1)

Mladý poľský kontrabasista, vnímavý a vtipný absolvent Jazzovej akadémie w Katowiciach, pre ktorého sú najdôležitejšie veci tvorivá myseľ, individualita a akceptácia všetkej hudby. Hrával rôzne štýly s rôznymi ľuďmi a snažil sa naučiť obrovský jazyk hudby. Teraz pracuje po predchádzajúcich skúsenostiach na vlastnom zvuku a hľadá vlastné cesty.