O workshopoch

Pracujeme a tvoríme všetci spolu!


Hudobné workshopy Voicingers:


Sú určené rovnako pre hudobníkov, pedagógov ako aj pre nadšencov, ktorí majú hlad po kontakte s hudbou a sú ochotní naučiť sa tajomstvá z kuchyne jej spontánneho tvorenia. Workshopy vedie skupina medzinárodných profesionálne pôsobiacich improvizujúcich hudobníkov, ktorí sa točia okolo jazzu, salsy a širokospektrálnej populárnej a improvizovanej hudby. Umelci z Voicingers tiež organizujú kurzy pre deti. Hudobné semináre Voicingers otvárajú hlas, menia prístup k hrám na nástroje, robia nás a iných citlivejšími.


Kto sa môže prihlásiť?


- speváci (začiatočníci i pokročilí)
- inštrumentalisti
- hudobní pedagógovia


Čo môžete na workshopoch zažiť?


Vokálne workshopy pre začiatočníkov


Vokálne workshopy pre začiatočníkov sú zamerané na spevákov, ktorí sa zaujímajú o prehĺbenie vedomostí o hudbe, o praktické vokálne zručnosti a získanie skúseností s prácou s rytmickou sekciou.

 

Kurzy okrem rytmických dychových cvičení učia, ako pripraviť jednoduchú notový zápis pre sprievodnú skupinu. Počas praktických lekcií s rytmickou sekciou pracujeme s rytmom, formujeme a zdieľame tajomstvá tímovej interakcie. Pod vedením skúsených odborníkov sa účastníci workshopu učia, ako sami pripraviť jednoduché aranžmá piesní, ktoré si sami vybrali - určiť ich formu a zaspievať si to s kapelou.

 

Workshop končí koncertom, počas ktorého môžu účastníci ochutnať kúzlo predstavenia pred publikom. Z koncertu je urobený videozáznam.


Vokálne workshopy pre pokročilých


Vokálne workshopy pre pokročilých prinášajú interakcie s charizmatickými odborníkmi, ktorí využívajú improvizáciu vo svojej každodennej práci na pódiu. Účelom týchto workshopov je prehĺbiť povedomie o sebe samom prostredníctvom zážitku z improvizácie, ktorá je spojená s vlastnou muzikálnosťou.

 

Čakajú vás praktické hodiny s rytmickými sekciami a v hlasových skupinách, počas ktorých pracujeme s rytmom, melódiou, harmóniou, formami a hlasovou artikuláciou, ktorá sa stáva nástrojom hudobnej interakcie.


Jam Sessions (naše večerné praktické kurzy) nie sú ničím iným ako príležitosťou hovoriť so skúsenými jazzovými umelcami v klubovej atmosfére . Toto je veľmi dôležitá súčasť skúseností Voicingers. Počas vokálnych workshopov vytvárame priestor pre stretávanie sa s hudbou, priestor pre osobné transformácie.


Workshopy pre inštrumentalistov


Inštrumentálne workshopy sú určené hudobníkom, ktorí sa zaujímajú o improvizáciu a skupinovú tvorbu hudobných foriem spontánnym spôsobom. Účastníci pracujú v spoločnom tíme so spevákmi pod dohľadom umelecky aktívnych odborníkov.

 

Workshopy vytvárajú priestor na rozšírenie praktických vedomostí o kolektívnej improvizácii a výmenu skúseností pri spoločnej tvorbe hudby. V posledný deň si účastníci Inštrumentálnych a Vokálnych workshopov zahrajú spoločný koncert.

 

Rovnako každodenné jam session vám umožní stáť na pódiu s hudobníkmi, s ktorými ste vždy chceli hrať. Pozadie workshopu je jedinečnou atmosférou festivalu.


Pozor! Pozývame individuálnych hudobníkov aj stále kapely. Podmienkou účasti na workshope je znalosť nástroja.

 

Workshopy pre hudobných pedagógov


Improvizácia môže byť jazykom, takže môže mať svoju vlastnú gramatiku. Jej intuitívne porozumenie je základom hudobnej komunikácie, otvára nás v spontánnosť, zbavuje nás strachu, prináša nám dar tvorenia v atmosfére zábavy!

 

Ako pozorovatelia, či aktívni účastníci môžete zažiť, ako Voicingers vychováva mladých muzikantov s rôznorodosťou v individuálnych a skupinových tvorivých aktivitách. Ide o improvizáciu, rytmickú kompetenciu, dychové relaxačné tréningy, rozvoj telesného vedomia v hudbe, hranie v hudobných zoskupeniach a spev v zboroch to všetko patrí medzi hudobné zručnosti, na ktoré sa zameriavajú workshopy podobného druhu vo svete.


Ak ste hudobný pedagóg, ktorý chce obohatiť vzdelávanie svojich študentov niečím novým, príďte sa inšpirovať.