Międzynarodowe Dni Jazzowe dla Muzyków Śpiewających

Voicingers 2013

O festiwalu

VI Międzynarodowe Dni Jazzowe dla Muzyków Śpiewających VOICINGERS organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, pod patronatem merytorycznym żorskiego wokalisty jazzowego - Grzegorza Karnasa, Żorskiego Towarzystwa Kulturalnego Kontrapunkt oraz agencji Ninth Floor Productions ma na celu przybliżenie dziedziny, jaką jest współczesna wokalistyka jazzowa.

Celem organizatorów jest przedstawienie wokalistów reprezentujących oryginalne koncepcje artystyczne wywodzące się z tradycji muzycznych całego świata. Służy temu zarówno festiwalowy, warsztatowy (od 16-25 sierpnia) jak i konkursowy (od 21-25 sierpnia) charakter imprezy.

To właśnie poprzez konkurs organizatorzy chcą przyczynić się do rozwoju kariery najzdolniejszych wokalistów w trudnym zawodzie muzyka jazzowego, pomagając w promocji ich talentu poprzez prezentację własnej wizji muzykowania w konwencji jazzowej. Presja współpracy z doświadczonymi muzykami, jak również publiczny występ oceniany przez jury, w skład którego wchodzą czynni zawodowo, znani i uznawani profesjonaliści oraz dziennikarze muzyczni stanowi doskonałą okazję sprawdzenia swoich sił.

Grand Prix konkursu - wysoka nagroda pieniężna, występ na żorskim Easy Jazz Festiwal oraz dwudniowa sesja nagraniowa w studio RecPublica dają szansę na postawienie pierwszego poważnego kroku w karierze zawodowej.

Organizatorzy pragną, aby konkurs stał się jedną z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie, a Żory polską stolicą jazzu wokalnego.

OD KLASYKI DO JAZZU - Międzynarodowe Konkursy i Festiwale w Żorach